ABS,airbag,alternátor,ALU,autoskla,blatník,blikače,brzdové,brzdy,BSI,BSM,bubny,Citroen,Citroën,čelo,čerpadlo,dalmatin,destičky,dily,díly,disky,dmychadlo,dveře,dveří,ECU,elektrosoučásti,ESP,filtr,chladič,interiér,jednotka,kapota,karosérie,klika,klimatizace,kola,kolo,kompresor,kotouče,krytka,kryty,lucas,maska,mechanismus,měrka,mlhovka,motor,motůrek,mřížka,nahradni,náhradní,náprava,nápravnice,nárazník,naviják,nosiče,obal,objímka,obložení,okna,osvětlení,páčka,pás,patice,pedál,Peugeot,pístnice,pneumatiky,podvozek,poloosa,posilovač,přehrávač,převodovka,puklice,ráfky,rám,reserva,reservní,řazení,řízení,sahara,sahary,sedačka,sedačky,servočerpadlo,skla,sklo,snímač,spojka,startér,stěrač,světla,světlo,světlomety,táhlo,tachometr,tažné,tlumič,topení,třmeny,turbo,váha,víčko,volant,vrtule,výfuk,vývěva,výztuha,zámek,zámky,zapalování,znak,zrcátka,žárovek,žárovka,žárovky

Vše o balení

Balné – účtuji na pokrytí nákladů, které vznikly se zabalením Vámi požadovaného dílu.  (např. nákup a dovoz balících materiálů)
Touto cestou upozornuji zákazníky, že náhradní díly nejsou v originál. balení od výrobce, kde je již balící materiál započítán v ceně dílu.
U mne jdou náklady spojené s balením vždy za kupujícím.   
Kvalitní balení slouží, aby k Vám díl došel ve stavu v jakém byl odeslán.
Tím zabráníme následným zbytečným dohadům proč je v balíku například:  místo světla – jen hromádka nepotřebného plastu či skla!
Samozřejmě na kvalitním balením netrvám, ale riziko jde vždy za kupujícím a díl se odesílá pouze po platbě celkové ceny předem!
(v tomto případě si účtuji jen cenu kartonové krabice bez výplně + lepenky či případně stretch folie)

 • Karosářské díly
  pro tyto díly jsem připravil pod níže uvedeným odkazem tabulku, ve které je popis balení, orientační cena a fotografie již zabalených dílů. 
                                                     Různé druhy balení – pro rozměrné díly
 • Malé díly
  za malé díly které nevyžadují zvláštní balení se účtuje cca 20,- až 50,-kč za balící materiál.
 • Malé křehké díly
  za malé křehké díly (např. rozměrné sdružené objímky zadních světel, vnitřní klika C5, blinkry) si účtuji balné ve výši cca 50,- až 70,-kč.
 • Světla
  ceny uvedené jsou orientační v středovém pásmu. Upravují se podle velikosti světla a z jakého materiálu je světlo vyrobené
  (celoplastové či skleněné), tyto údaje výrazně ovlivní spotřebu balícího materiálu a velikost kartonové krabice :
  balení č.1 – světlo volně vloženo do kartonové krabice 120,-kč
  balení č.2 – světlo obaleno 3mi vrstvami stretch folie a volně vloženo do kartonové krabice 150,-kč
  balení č.3 – světlo obaleno 3mi vrstvami bublinkové folie a volně vloženo do kartonové krabice 240,-kč
  balení č.4 – světlo obaleno 3mi vrstvami bublinkové folie a volně vloženo do kartonové krabice,
  která je navíc výztužena profilovaným kartonem 280,-kč
  balení č.5 – světlo obaleno 3mi vrstvami bublinkové folie a vloženo do kartonové krabice, která je navíc výztužena profilovaným kartonem a vyplněna papírovou či jinou vystýlkou v prázdném prostoru proti pohybu dílu v krabici 360,-kč
 • Skla do dveří a zadních blatníků
  záleží na velikosti skla, balné v rozmezí cca 250,- až 650,-kč za balík s výplní.